Kde si v Praze zapůjčit stroj na čištění koberců a sedaček

Když pendlujete mezi Zlínem a Prahou, nemusíte sebou čistič vláčet až ze Zlína. Pokud potřebujete vyčistit pracovní byt v Praze, půjčte si jej rovnou tam.Kde? Vyberte si jednu z pěti poboček v Kobylisích, Střešovicích, Jinonicích, Michli, nebo v Uhříněvsi. Na všech je k mání na den i na víkend, s kompletním příslušenstvím. Nejbližší pobočku hledejte přímo na webu půjčovny strojů a čističů koberců v Praze - všude bez problémů zaparkujete.

Součástí je "velká hubice", se kterou zvládnete vyčistit i velké plochy koberců. Nechybí ani "malá hubice" pro látkové potahy čalouněných sedaček. Pozor, na kožené sedačky tento čistič vhodný není. Kromě sedacích souprav je ale skvělá na potahy židlí, autosedadel, nebo matrace. A pokud se Vám s kobercovou hubicí nepodaří odstranit odolnější znečištění, fleky apod., může ji použít také. Dovedete s ní totiž na koberec vyvinout větší tlak.

Výhodou je, že v ceně půjčovného dostanete zdarma 10 dávek čistícího přípravku z kategorie "profi". Což na většinu použití dostačuje. A kdyby ne, můžete si vzít dalších 10 dávek navíc za velmi příznivých 50 Kč. A co víc, když je nespotřebujete, tak je vrátíte a nemusíte je platit. To se hodí, ne?

Tím by ale nebyl výčet výhod kompletní. Ke stroji v Praze automaticky dostanete videoinstruktáž. Dodává se na flash disku, CD a DVD. Přehrajete ji tedy na čemkoliv. Sestává z několika krátkých videí, kde je vše předvedeno v praxi.

Zatímco jinde Vám zběžně řeknou jak na to, tak že si to sotva zapamatujete. Anebo Vás vybaví papírem s popsanými postupy, kterým by i zkušený čistič měl problém porozumět. V Praze dostanete vše doslova na zlatém podnose, krok za krokem a v takové formě, že se nemůžete splést a budete okamžitě vědět co a jak udělat.

Kromě správných postupů a obsluhy stroje na videu najdete i tipy pro rychlejší a snadnější čištění. Jsou to tipy ověřené dlouhou praxí a hned tak někde vám je neřeknou.
Nejčastější dotaz k čištění

Jak dlouho koberce, sedačky schnou?

V Praze i Zlíně stejně dlouho :). Závisí to však na více okolnostech.

U koberců:
- jak je hustý a vysoký: čím vyšší a hustší, tím pochopitelně pojme více víc vlhkosti. Zatímco ty úplně nejlevnější hladké, ploché a tenounké koberce prakticky bez vlasu mohou být suché i v řádu desítek minut. U hustých kusových koberců s několika centimetrovým vlasem to může trvat i do druhého dne. V průměru je to u běžných koberců několik hodin - od 3 až 4 do 6 až 8.

U sedaček:
- zde vstupuje do hry síla, tedy tloušťka, potahového materiálu a jeho vlastnosti. Analogicky, čím pevnější látka, tím více zbytkové vlhkosti, která se musí odpařit. Jsou tady ale i technické vlastnosti potahů. U nejstarších sedacích souprav nebyly tolik obvyklé vodu odpudivé materiály a jejich povrchové úpravy. Naopak dnes jsou standardem. A samozřejmě - potah, který saje velmi málo, bude sušší dříve než ten, do kterého se voda vpíjí velmi ochotně

U koberců i sedaček:
- jak dobře vlhkost odsajete: nejlepší je každé místo po vyčištění důkladně přejet hubicí bez puštěného stříkání a co nejvíce vodu odsát. To vyschnutí razantně zkrátí.

- klima, průvan: čistit je možné za každých okolností, v létě i v zimě, aniž by se doba schnutí významně lišila. Samo sebou, že uprostřed vlny úmorných veder dostanete bonus kratší doby. Obecně je však důležitějším faktorem to, když se vzduch hýbe a vyměňuje. I slabý průvan, který vzduch v místnosti vymění - vlhký odnáší pryč a suchý dovnitř, schnutí zkrátí. Čím více se vzduch v místnosti nasytí vlhkostí, tím pomaleji se bude z koberců i sedaček vlhkost uvolňovat. S tím souvisí i velikost čištěné plochy (hlavně u koberců). Koberce ode zdi ke zdi, vyplňující celou podlahovou plochu místnosti, vydá do vzduchu více vlhkosti a po delší dobu.

Naložím stroj do auta?

Půjčovaný typ čističe má cca 10 Kg a jeho rozměry ho umožňují naložit i do kufru nejmenších aut. Nemusíte se obávat, že přijedete do půjčovny a zjistíte, že se stroj do auta nevleze. Pokud nemáte kufr žádný nebo plný, dáte stroj na sedadlo. Všechny pražské pobočky půjčovny mají parkování přímo u vchodu, takže i přes velmi nízkou hmotnost nebudete muset se strojem ujít více než pár kroků.

Kolikrát čistit?

Často se ptáte, kolikrát koberec čistit. Stačí jednou. Není důvod koberec vyčistit a pak ještě jednou znovu. Postupujete systematicky, místo vedle místa. Na každém strávíte tolik času, kolik je třeba.